کد خبر: 231705
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۰۵:۲۵
بازار خودرو

براساس مصوبه کمیسیون اقتصاد دولت درباره لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم که درحال بررسی و تصویب در هیات‌ دولت است، خودروهای بالای یک میلیارد تومان مشمول مالیات می‌شوند.

به گزارش «اخبار خودرو»،براساس مصوبه کمیسیون اقتصاد دولت درباره لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم که درحال بررسی و تصویب در هیات‌دولت است، خودروهای بالای یک‌میلیاردتومان مشمول مالیات می‌شوند.
براساس پیش‌نویس لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم که در کمیسیون اقتصاد دولت به‌تصویب رسیده و مراحل بررسی نهایی در هیات وزیران را طی می‌کند، وضعیت اخذ مالیات از خودرو مشخص شد.
براساس مصوبه این کمیسیون، کلیه مالکان (اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی) انواع خودروهای سواری و وانت دو کابین دارای شماره‌انتظامی شخصی به‌نام خود و فرزندان کمتر از 18 سال تحت‌تکفل که در پایان هرسال مجموع ارزش آن‌ها بیش از 10 میلیارد ریال باشد، به‌شرح زیر مشمول مالیات سالانه خودرو هستند.
  تا مبلغ 15 میلیارد ریال نسبت به مازاد 10 میلیارد ریال یک درصد
 تا مبلغ 30 میلیارد ریال نسبت به مازاد 15 میلیارد ریال دو درصد
 تا مبلغ 45 میلیارد ریال نسبت به مازاد 30 میلیارد ریال سه درصد
  نسبت به مازاد 45 میلیارد ریال چهار درصد
تبصره 1- ماخذ محاسبه مالیات خودرو موضوع این ماده، قیمت روز انواع خودرو با توجه به‌تاریخ ساخت یا واردات آن است که توسط سازمان مالیاتی کشور تا پایان دی‌ماه هرسال برای اجرا در همان سال تعیین و اعلام می‌شود. ماخذ مزبور برای انواع خودرو که بعد از اعلام سازمان و تا پایان سال تولید یا وارد می‌شوند، بلافاصله پس از تولید یا واردات آن توسط سازمان مزبور تعیین و اعلام خواهد شد. 

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۱۶:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
    3 1
    قیمت بالای خودرو نتیجه گند زدن در ممنوعیت واردات هست ولذا قیمت خودروهای خارجی جهش کرد حالا ملت ستمدیده بیان مالیات هم بدن! ای ...

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =

آخرین اخبار

بین الملل