تایر

پایان عرضه سنتی تایر توسط گروه صنعتی  رازی کلید خورد. دکتر محمدرضا گنجی، معاون هماهنگ‌کننده گروه صنعتی رازی از پایان عرضه سنتی تایر در بازار خبر داد.

به گزارش «اخبار خودرو»،پایان عرضه سنتی تایر توسط گروه صنعتی رازی کلید خورد. دکتر محمدرضا گنجی، معاون هماهنگ‌کننده گروه صنعتی رازی از پایان عرضه سنتی تایر در بازار خبر داد و در گفت‌وگو با روزنامه «دنیای‌خودرو» اعلام کرد فروش مردادماه کارخانه‌های تایرسازی یزدتایر و آرتاویل‌تایر (گلدستون) تنها از طریق عرضه در بورس کالا انجام خواهدشد.
وی با گلایه از موانع موجود بر سر بازار و صنعت تایر ازجمله قیمت‌گذاری دستوری تایر توسط سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و همچنین ‌الزام دولت به فروش سامانه‌ای تایر که همگی باعث ایجاد رکود در بازار شده است، گفت: «متاسفانه شبکه نمایندگی شرکت های تایرسازی به دلیل موانعی مانند سامانه فروش تایر، تحرک و پویایی خود را از دست داده‌اند و گردش پول در بازار تایر به کندی انجام می‌شود. برهمین اساس شرکت‌های یزدتایر و آرتاویل‌تایر به منظور رفاه حال نماینده‌های خود در سطوح مختلف عرضه در بازار اقدام به اخذ مجوز فروش تایر در بورس کرد. مزیت این روش آن است کالاهایی که در بورس کالا به فروش می‌رسند، بر اساس قوانین، دیگر توسط سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان پیگیری نمی‌شوند و قیمت آنها نیز بر حسب توافق در رده‌های عمده‌فروشی و خرده‌فروشی و بر اساس ضوابط معمول تعیین می‌شود. ازسوی‌دیگر کالای فروخته‌شده در بورس الزامی برای توزیع و فروش به مصرف‌کننده نهایی از طریق سامانه جامع تجارت ندارد.»
دکتر گنجی این اتفاق را یکی از عوامل اصلی رونق دوباره در بازار تایر کشور دانست و تاکید کرد: «تولیدات دو کارخانه تایرسازی یزد وآرتاویل از مردادماه تنها در بورس کالا عرضه خواهد شد و توزیع و فروش سنتی تایر که پیش از این به شیوه اعلام سبدهای فروش به نمایندگان بود، حذف می‌شود. بر همین اساس تنها نمایندگان یزدتایر و آرتاویل امکان خرید کالا از بورس کالا را خواهند داشت و مشخصات شبکه فروش گروه صنعتی رازی درصورت تمایل به خرید با این شیوه به بورس کالای ایران اعلام شود.»
وی تاکید کرد: «هیچ شخص یا شرکتی غیر از نمایندگان فروش تایرهای گروه صنعتی رازی امکان خرید از بورس کالا را نخواهند داشت و تنها ویژگی مهم و مثبت این شیوه فروش حذف موانع فعلی مانند فروش سامانه‌ای و پیگیری‌های سازمان حمایت است.» گنجی اصلاح شیوه فروش تایرسازان را راهکاری برای رقابتی کردن بیشتر بازار دانست وگفت: «فروش در بورس کالا، رقابتی است و اگر محصولی متقاضی نداشته باشد، با قیمت پایین‌تر به فروش خواهد رسید، درنهایت این کیفیت است که دربازار قیمت‌سازی می‌کند.»

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =

آخرین اخبار

بین الملل