کارلوس گون

کارلوس گون را به‌عنوان یکی از مدیران سابق صنعت‌خودرو می‌شناسیم که حال به‌خاطر جرائم مالی از دادگاه فراری شده و دوران پناهندگی خود را در لبنان می‌گذراند؛ حال این شخص پس از اسفبار دانستن شرایط فعلی نیسان نظر خود را درباره دوران برقی‌سازی و راه نجات خودروسازان سنتی از توفان ایجادشده توسط تسلا بیان کرده است. 

به گزارش «اخبار خودرو»،کارلوس گون را به‌عنوان یکی از مدیران سابق صنعت‌خودرو می‌شناسیم که حال به‌خاطر جرائم مالی از دادگاه فراری شده و دوران پناهندگی خود را در لبنان می‌گذراند؛ حال این شخص پس از اسفبار دانستن شرایط فعلی نیسان نظر خود را درباره دوران برقی‌سازی و راه نجات خودروسازان سنتی از توفان ایجادشده توسط تسلا بیان کرده است.
گون که از چنگ مقامات ژاپنی گریخته در مصاحبه خود با پیل لیبئو، مصاحبه‌گر شبکه CNBC به‌این نکته اشاره کرده که شرکت‌هایی همچون مرسدس‌بنز و فولکس‌واگن به‌طور مشخص می‌توانند چالش‌هایی برای تسلا ایجاد کنند. گون گفت: «به‌نظر من شرکت‌های آلمانی خواهند ماند و آلمانی‌ها نخستین کسانی هستند که پس از انتقاد شدید از خودروی برقی در سال 2008 و تمسخر آن، ناگهان دریافتند که نیاز به‌حرکت دارند و سریع به‌سمت برقی شدن حرکت کردند.» گون که درحال تبلیغ کتاب جدید خود تحت‌عنوان «اتحادهای شکسته: در ظهور و سقوط یک امپراتوری جهانی خودرو» است، گفت: «حرکت خودروسازان ژاپنی به‌سمت طراحی و تولید مدل‌های برقی با تاخیر همراه بوده و این به آن‌ها آسیب می‌رساند.» البته وی به‌جنرال‌موتورز یا فوردموتور اشاره نکرد که هر دو میلیاردها دلار در این فناوری سرمایه‌گذاری کرده‌اند. فولکس‌واگن در گسترش فروش خودروهای الکتریکی خود درسطح جهانی استراتژی تهاجمی را پیش گرفته است و این خودروساز آلمانی پیش‌بینی می‌کند بیش از 70 درصد فروش محصولات برند فولکس‌واگن در اروپا تا سال 2030 از انواع برقی باشد. در ایالات‌متحده و چین انتظار می‌رود که نیمی از فروش این شرکت‌ها تا آن زمان از انواع برقی باشد و در مورد افزایش اخیر استارت‌آپ‌های تولید خودروهای برقی گون باور دارد که بسیاری از شرکت‌ها «تا زمانی که اقدامات خود را با هم انجام دهند» موفق نخواهند شد. وی به‌هیچ نامی اشاره نکرد؛ اما برخی از مشهورترین این شرکت‌ها شامل برندهایی همچون ریویان، لوسید، فیسکر و لودرزتون‌موتور است. گون درباره این خودروسازان گفت: «من نسبت به‌چرخش به‌سمت خودروهای برقی و فناوری خودران بسیار خوش‌بین هستم.» گون که همچنان مدعی است بی‌گناه است از ژاپن فرار کرده و معتقد است برای محاکمه عادلانه شانسی برابر با «صفر» دارد. او در 29 دسامبر 2019 مخفیانه با کمک گرین برت، از اعضای سابق ارتش ایالات‌متحده و پسرش که هر دو در ژاپن درحال گذراندن دوران محکومیت خود هستند، به‌طور مخفیانه از کشور آفتاب تابان فرار کرد. مایکل تیلور و پسرش پیتر تیلور در بهار سال 2020 توسط مقامات آمریکایی در ماساچوست دستگیر و در ماه مارس به‌ژاپن تحویل داده شدند. هنگامی که در مورد تیلورها از گون سوال پرسیده شد، او نگرانی خود را درمورد سیستم حقوقی ژاپن و میزان محکومیت بالای آن‌ها تکرار کرد.
او ادامه داد: «من احساس بدی نسبت به‌آن‌ها دارم و این شامل همه افرادی می‌شود که از این سیستم عبور می‌کنند؛ به‌ویژه اگر شما خارجی باشید.» گون در نوامبر 2018 در ژاپن به‌اتهام سوء‌استفاده مالی و سوء‌استفاده از منابع شرکت دستگیر شد و در مصاحبه روز جمعه خود تاکید کرد که امیدوار است روزی لبنان را ترک کند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =

آخرین اخبار

بین الملل