کد خبر: 241744
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۰
صادرات قطعات

تفاهم‌نامه همکاری میان گروه صنعتی ایران‌خودرو و شرکت اپتیماتک (واقع در مینسک بلاروس) برای صادرات سالانه ۱۵۰۰تن قطعات ریخته‌گری منعقد شد.

به گزارش «اخبار خودرو»،تفاهم‌نامه همکاری میان گروه صنعتی ایران‌خودرو و شرکت اپتیماتک (واقع در مینسک بلاروس) برای صادرات سالانه ۱۵۰۰تن قطعات ریخته‌گری منعقد شد.
به موجب این تفاهم‌نامه قرار است چند قطعه ریخته‌گری توسط ایران‌خودرو برای شرکت اپتیماتک تامین و تولید شود و ایران‌خودرو تبدیل به تامین‌کننده این شرکت بلاروسی شود. آغاز این همکاری با تامین دو قطعه خواهد بود و به تدریج تعداد قطعاتی که توسط گروه صنعتی ایران‌خودرو برای شرکت اپتیماتک تامین می‌شوند، افزایش خواهد یافت. میزان سفارش در ابتدا، ماهانه ۱۲۵ تن خواهد بود که به مرور سالانه به ۱۵۰۰تن خواهد رسید. محمدرضا فلسفی، رئیس صادرات قطعات ایران‌خودرو در حاشیه امضای این تفاهم‌نامه گفت: «مراحل طراحی قالب‌ها و مدلینگ‌ها در ایران انجام می‌شود و پس از تایید نمونه‌های اولیه و یک روز خط، تولید انبوه آن‌ها آغاز خواهد شد و به شرکت اپتیماتک صادر می‌شود.» وی افزود: «قطعاتی که به موجب تفاهم میان ایران‌خودرو و شرکت اپتیماتک تولید می‌شوند، مربوط به خودروهای عرضه‌شده به بازار روسیه هستند.»
نماینده شرکت اپتیماتک نیز در این‌باره افزود: «این شرکت در بازار روسیه و بلاروس فعالیت و برای خطوط تولیدی بزرگ بسیاری از خودروسازان در این دو کشور قطعه تامین می‌کند.» وی ابراز امیدواری کرد در همکاری با ایران ‌خودرو بتوانیم تولید با کیفیت‌تری داشته باشیم و قطعات لازم را برای خطوط تولید خودروسازان تامین کنیم. نماینده شرکت اپتیماتک اظهار کرد: «تمام تلاش خود را برای مطرح کردن شرکت ایران‌خودرو در روسیه و بلاروس به‌کار خواهیم بست.»

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =

آخرین اخبار

بین الملل