انتخاب

طی حکمی از طرف علیرضا زمان‌پور؛ مدیرعامل هلدینگ صباانرژی، سعید طیبی‌ میگونی به‌ عنوان سرپرست جدید شرکت ایران یاساتایر و رابر (سهامی عام) منصوب شد.

طیبی‌میگونی دارای مدرک دکترای مدیریت تکنولوژی است و پیش‌تر مدیرعامل و نایب‌رئیس هیات‌مدیره شرکت تخصصی مادر پرشین‌گلف، عضو هیات‌مدیره شرکت هواپیمایی آسمان، مدیرعامل و رئیس هیات‌مدیره شرکت آهن و فولاد پروردگار و قائم‌مقام مدیرعامل هلدینگ تدبیرگران اطلس بوده است.

شرکت ایران‌یاسا تایر و رابر (سهامی عام) از شرکت‌های تابعه هلدینگ صبا انرژی است که با نیم‌قرن تجربه در صنعت تایر، به عنوان اولین تولیدکننده انواع تایر و تیوب موتورسیکلت، دوچرخه‌ای، اسکوتری، کشاورزی و انواع شیلنگ آب و گاز پنج‌سال به‌عنوان صادرکننده نمونه و دو سال صادرکننده ممتاز بوده و اکنون محصولات خود را به کشورهای ترکیه، نیجریه، آذربایجان، ارمنستان، پاکستان، افغانستان، ترکمنستان،گرجستان، عراق، سوریه، روسیه و لبنان صادر می‌کند.

شرکت ایران‌یاساتایر و رابر (سهامی عام) ۷ آبان ماه ۱۳۴۷ با نام «شرکت سهامی کارخانجات تولیدی و صنعتی ایران یاسا» تحت شماره ۱۱۰۵۱ در اداره ثبت شرکت‌ها و مالکیت صنعتی تهران و متعاقبا طی شماره ثبت ۶۵۹۰ در اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری شهریار به ثبت رسیده و در سال‌های گذشته با تصویب مجامع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام نام آن به شرکت ایران‌یاساتایر و رابر و نوع شرکت از سهامی خاص به سهامی عام تغییر یافته و در تاریخ ۰۲/۰۶/۱۳۸۲ نزد سازمان بورس و اوراق بهادار پذیرفته شد.

براساس موافقت صادره از وزارت صنایع، در تاریخ ۲۱/۰۲/۱۳۹۲ با ظرفیت اسمی۲۵میلیون و ۳۰۳هزار تن (۲۵،۳۰۳،۰۰۰ تن) ظرفیت تولید شرکت در پروانه بهره‌برداری اصلاح شده و فعالیت می‌کند.

سهم بازار گروه محصولات تایر و تیوب موتورسیکلت شرکت ایران‌یاسا ۵۰درصد، سهم بازار گروه محصولات تایر ۶۵درصد و برای محصولات تیوب ۳۹درصد است.

همچنین با اجرای طرح توسعه‌ای که به‌ زودی در این مجموعه به بهره برداری می‌رسد، سهم بیشتری از نیاز کشور توسط این شرکت تامین خواهد شد. این شرکت از ابتدای بهره‌برداری تاکنون با شناسایی بازارهای صادراتی، بخشی از محصولات خود را به صادرات اختصاص داده است به نحوی که درحال‌حاضر علاوه‌بر بازار کشور، محصولات شرکت به سایر کشورها ازجمله پاکستان، افغانستان، عراق، یمن، نیجریه، ترکیه و ترکمنستان صادر می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =