کد خبر: 205973
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۰۵:۴۷

تیونینگ در خودرو شامل تغییراتی در ظاهر و همچنین بهبود عملکرد نیرو محرکه یک خودرو می‌شود

به گزارش اخبار خودرو ، فروش خودرو به صورت معمولی و فروش خودرو به صورت تیون شده دو مقوله‌ای است که توسط خودروسازان و شرکت‌های تخصصی در این امر به اجرا درمی‌آید. برخی افراد، مخصوصا نسل جوان‌تر علاقه دارند خودرویی اسپرت با امکانات و وسایل مختلف در اختیار داشته باشند.

تیونینگ در خودرو شامل تغییراتی در ظاهر و همچنین بهبود عملکرد نیرو محرکه یک خودرو می‌شود. تغییرات بیرونی شامل تغییر ویژگی‌های آیرودینامیکی خودرو ازطریق دامن‌های جانبی، ضربه‌گیرهای جلو و عقب، اسپویلرها، اسپلیترها، دریچه‌های هوا و چرخ‌های سبک‌وزن است. همچنین تغییر و جایگزینی قطعات به‌منظور افزایش قدرت و عملکرد موتور، ازجمله‌ کارهایی است که برای تیون کردن خودروها انجام می‌شود.

[caption id="attachment_205974" align="aligncenter" width="600"]آپکو با یک برنامه‌ریزی مناسب قصد دارد بزرگ‌ترین مرکز آپشنال کردن خودرو در خاورمیانه باشد آپکو با یک برنامه‌ریزی مناسب قصد دارد بزرگ‌ترین مرکز آپشنال کردن خودرو در خاورمیانه باشد[/caption]

تنظیم بدنه شامل افزودن یا اصلاح اسپویلرها و یک کیت بدنه، جهت بهبود نه‌تنها ظاهر فیزیکی خودرو، بلکه مهم‌تر از همه، عملکرد آیرودینامیکی یک وسیله نقلیه است.

توان خودروها می‌تواند از طریق تولید نیروی کم، سرعت چرخش و چسبندگی تایرها بهبود یابد. ضمن اینکه در تجهیز و تیون خودرو می‌توان دراجزای بدنه مانند کاپوت و آینه دید عقب از وسایل سبک وزن استفاده کرد.

به‌طورکلی در صنعت تیونینگ تغییرات ظاهری جهت زیباسازی و بهبود عملکرد خودرو با استفاده از لوازم با کیفیت‌تر رخ می‌دهد، لوازمی که استفاده از آن در شرایط عادی برای هیچ خودروسازی صرفه اقتصادی ندارد اما می‌توان در سفارشی‌سازی از آن بهره‌ گرفت.

خودروسازان بزرگی نظیر، بنز، ب‌ام‌و و آئودی، خود به‌صورت مستقیم خودروها را سفارشی‌سازی و اقدام به تیون کردن خودرو به سفارش مشتریان می‌کنند. سفارش‌هایی که نه تنها موجب بروز خلاقیت این شرکت‌ها می‌شود بلکه سود فراوانی را نیز نصیب آن‌ها خواهد کرد.

در این زمینه ایران‌خودرو با راه‌اندازی شرکت تولید محصولات سفارشی (آپکو) دنبال رسیدن به اهدافی است که زمینه رضایت بیش‌ازپیش مشتریان را فراهم کند.

تیونینگ خودرو‌ها در بازار آزاد همواره با مشکلاتی همراه بوده و گاهی استفاده‌از قطعات و نصب غیراستاندارد آن موجب مشکلات بزرگی برای مصرف‌کننده شده است. بسیاری از مراکز متفرقه در بازار اصولا صلاحیت انجام کارهای مربوط به تیونینگ خودرو را ندارند و معمولا اقدام به نصب آپشن و قطعات، آن‌هم به‌صورت غیرعلمی می‌کنند.

ایران‌خودرو با راه‌اندازی این شرکت سعی در سامان دادن بازار خودروهای خواستار آپشن و تیونینگ داشته است. آپکو با یک برنامه‌ریزی مناسب قصد دارد بزرگ‌ترین مرکز آپشنال کردن خودرو در خاورمیانه باشد و در برنامه‌های بلندمدت، میان‌مدت و کوتاه‌مدت علاوه‌بر تجهیز محصولات داخلی ایران‌خودرو و شرکت‌های دیگر و کسب ۵۰درصدی بازار آپشن و تجهیزکردن خودرو، در فکر صادرات خودروهای آپشن به بازارهای هدف است.

رویکرد صادراتی ایران‌خودرو در بخش خودروهای تیون شده می‌تواند باعث افزایش تقاضا در این بخش شود و ارزآوری بسیاری را برای کشور دربرداشته باشد. ازجمله اهداف مهم ایران‌خودرو در این بخش علاوه‌بر صادرات این نوع محصولات، سرمایه‌گذاری برای توسعه پلت‌فرم الکتریکی خودرو است. این شرکت با به‌کارگیری نیروهای متخصص، در حال تبدیل به یک شرکت دانش‌بنیان در حوزه خودرو است.

توسعه پلت‌فرم الکتریکی خودرو و طراحی خودرو با ویژگی‌های منحصربه‌فرد و مدرن، از اهداف دیگر آپکو یا همان آپشن کمپانی است. با سرمایه‌گذاری و هدف‌گذاری ایران‌خودرو در این بخش، در آینده شاهد طراحی خودروهای جدیدی نیز از سوی ایران‌خودرو خواهیم بود. چراکه صرفا تیون کردن خودروها مدنظر این شرکت نبوده و ایران‌خودرو به دنبال کسب سود و به‌کارگیری توان استعدادهای حوزه طراحی خودرو است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =

آخرین اخبار

بین الملل