کد خبر: 207887
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۴

پیروز نوایی *

به گزارش اخبار خودرو ، خبر تامین تایرهای تولیدی رنو در ایران توسط گروه صنعتی بارز، مسرت‌بخش و افتخارآمیز بود، آن‌هم برای صنعت تایر کشور که در طول سال‌های گذشته روند روبه‌رشدی داشته و با تولید انواع تایرهای باکیفیت جایگاه مناسبی را در بازار داخلی کسب کرده است.

این دومین بار است که خبر تایید شدن تایرهای تولید داخل توسط کمپانی‌های نامدار اروپایی مانند رنو، به صدر اخبار رسانه‌های خودرویی کشور تبدیل می‌شود. تا جایی‌که چند ماه قبل نیز شرکت یزد تایر توانسته بود به‌عنوان تایرساز موردتایید رنو برای محصولات صادراتی رنو فرانسه در دیگر کشورها و همچنین تامین‌کننده بخشی از تولیدات داخلی رنو در ایران انتخاب شود.

[caption id="attachment_207908" align="aligncenter" width="700"]تایید فرانسوی‌ها برای صنعت تایر ایران افتخار است تایید فرانسوی‌ها برای صنعت تایر ایران افتخار است[/caption]

چنین اخباری، آن‌هم در سالی که توسط مقام معظم رهبری به نام سال «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» نام‌گذاری شده، دلگرم کننده‌ است که نشان از پیشرفت روز افزون صنعت تایر کشور در بخش‌های مختلف دارد. اتفاقات خوبی که باید سرلوحه تمامی شرکت‌ها و بخش‌های صنعتی کشور قرار گیرد و درنهایت به رشد وشکوفایی صنعت کشور و ایجاد اشتغال برای جوانان این مرز و بوم بینجامد.

سرمایه‌گذاری شرکت‌هایی همچون بارز، گلدستون و یزدتایر در طول سال‌های گذشته و هزینه‌های بسیاری که این مجموعه‌ها برای اشتغال جوانان ایرانی و تولید انواع تایرهای رادیال سواری، کامیونی و... انجام داده‌اند، این امید را در دل صنعتگران کشور ایجاد کرده است که ایران در چندسال آینده به‌طور کامل از واردات تایرهای خارجی به کشور بی‌نیاز شود.

این بی‌نیازی از چندمنظر حائز اهمیت است. اولین دستاورد دراین حوزه، ایجاد اشتغال پایدار برای جوانان ایرانی است که البته با حمایت مردم کشورمان به‌زودی محقق خواهد شد. کدام ایرانی غیرتمند است که حاضر به استفاده از کالای خارجی به جای دسترنج جوانان کشورش باشد؟

پس جا دارد با تاملی بیشتر در فرهنگ کشورهایی چون کره، ژاپن و چین بیش‌ازپیش به حمایت از صنعت، خصوصا در بخش تایر بپردازیم. شاید برای این تصمیم بزرگ لازم باشد اندکی در خودروهای تولیدی کره، ژاپن و چین دقیق شویم تا برایمان مشخص شود هیچ‌کدام از خودروسازان این سه کشور، از تایر خارجی روی محصولاتشان استفاده نمی‌کنند و محصولات تولید‌شده توسط کارگران کشورشان را به‌عنوان تنها انتخاب درنظر می‌گیرند.

دراین شرایط باید اولویت فعالان صنعت تایر، همگرایی و حمایت از یکدیگر باشد تا درنهایت با پیشرفت‌های روزافزون، چرخ تولید با سرعت بیشتری بچرخد و جوان ایرانی به این باور دست یابد که من وتو می‌توانیم ما شویم و چرخ صنعت کشورمان را به تنهایی و بااقتدار بگردانیم. به امید آن روز.

*مدیر روابط عمومی یزد تایر

برچسب‌ها

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • ۰۸:۵۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۲
    باعث افتخار است تبریک

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =

آخرین اخبار

بین الملل