استلانتیس

تاوارس به جای اتخاذ تصمیمات فوری فرصتی ده ساله را در اختیار مدیران برندها قرار داده و در این مدت خودروسازان علاوه بر سرمایه‌گذاری این فرصت را دارند تا چشم‌انداز بلند مدت خود را تغییر دهند.

دیگر چیزی از گروه خودروسازی فیات کرایسلر باقی نمانده است اما برندهای این گروه هنوز یه دهه فرصت دارند تا نشان دهند ارزش فعالیت کردن را دارند. کارلوس تاوارس مدیرعامل گروه خودروسازی استلانتیس گفته که به هر ۱۴ برند حاصل از ادغام دو گروه PSA و فیات کرایسلر ده سال فرصت می‌دهد تا دریچه‌ای جدید را برای آینده خود بگشایند.

نگاه به آینده

برای کرایسلر برندی که شدیدا به یک جهت مشخص و محصولات بیشتر احتیاج دارد، نگاه کردن به ده سال آینده کار جاه‌طلبانه‌ای است. این برند با خط تولیدی متشکل از دو مینی‌ون و سدان‌هایی کهنه و قدیمی رسیدن به ده سال آینده نیازمند یک خانه‌تکانی اساسی است.

به گزارش «اخبار خودرو»، تیم کنیسکیس، رئیس موقت کرایسلر، اگر در این سمت باقی بماند، باید تا سال ۲۰۲۵ برنامه‌ای اساسی را برای کرایسلر ارائه دهد. او یا هر کس دیگری که سکان کرایسلر را در اختیار داشته باشد این فرصت را خواهند داشت که مسیر جدید و متفاوت را برای ادامه کار آن انتخاب کنند.

برخی می‌گویند که این برند آسیب‌پذیر است و تیاز به پیدا کردن هدفی حدید دارد. دیگران معتقدند که کرایسلر با مدل‌های کراس‌اوور یا خودروهای دیگری که ممکن است از پلتفرم PSA استفاده کنند، می‌تواند خط تولید خود را احیا کند.

زنده نگه داشتن برندها

تاوارس به جای اتخاذ تصمیمات فوری فرصتی ده ساله را در اختیار مدیران برندها قرار داده و در این مدت خودروسازان علاوه بر سرمایه‌گذاری این فرصت را دارند تا چشم‌انداز بلند مدت خود را تغییر دهند. تاورس درباره برندها گفته: «ما همه آن‌ها را دوست داریم. شما چیزی را که دوست دارید نمی‌کشید».

هفته گذشته تاوارس در یک صخنرانی خود اعلام کرد که به مدیران برندها فرصتی برای «برنامه‌ریزی برای عرضه محصولات و فناوری‌اهی متفاوت برای رشد برندها و ایجاد ارزش برای کمپانی» داده است. تاوارس معتقد است که داده فرصت ده ساله برای عملی ساختن یک چشم‌انداز در صنعت خودروسازی امری منحصر به فرد است.

او در این باره گفت: «چند مدیر برند در جهان امکان در نظر گرفتن یک برنامه ده ساله برای جذب سرمایه و رشد فناوری و عرضه محصولات جدید برای رشد را دارند؟ این چیزی است که ما در اختیار مدیران قرار داه‌ایم تا بتوانند شانسی داشته باشند. اگر موفق شوند ما آن‌ها را تشویقمی کنیم و اگر نشوند آن وقت تصمیم می‌گیریم که چه کار کنیم».

نقطه‌قوتی به نام تنوع

تاوارس در سخنرانی اخیرش به موضوعات مختلفی پرداخت، از جمله دیدگاهش درباره چین، توسعه فرهنگ شرکت حاصل از ادغام و این که چطور استلانتیس توانسته دو ماه و نیم زودتر از برنامه‌ریزی‌ها این ادغام را عملی کند. آماده‌سازی برای این ادغام بزرگ باید در خلال همه‌گیری کرونا صورت می‌گرفت که جامعه را به‌طور کلی متوقف کرده و تولید و فروش را در صنعت خودروسازی متوقف یا کند کرده بود.

تیم‌های فیات کرایسلر و PSA که به گفته تاوارس شدیدا کارآمد هستند، توانستند علیرغم فرآیندی که شامل تکمیل ۱۲ هزار و ۵۰۰ سند می‌شد، در فاصله دسامبر ۲۰۱۹ تا ژانویه ۲۰۲۱ و زودتر از پیش‌بینی‌ها این ادغام را نهایی کنند. چهار ماه بعد از نهایی شدن ادغام فرهنگ جدید استلانتیس در حال شکل گرفتن است. اما تاوارس می‌گوید که تعریف این فرهنگ نیازمند گذشت زمان است.

زمانی که یکی از مدیران درباره فرهنگ سازمانی از او سوال کرده او پاسخ داده: «این چیزی است که ما بعد از چند سال کار کردن در کنار هم آن را انتخاب خواهیم کرد».

هر فرهنگی که در نهایت ظاهرشود حاصل دیدگاه‌های متنوع و گوناگونی است که در اقصا نقاط جهان شکل گرفته‌اند.

به گفته تاوارس تنوع «نقطه قوت» اصلی استلانتیس است زیرا این ویژگی به این کمپانی قابلیت درک جهان و شناخت بازارهایی را که در آن فعالیت دارند می‌دهد و به علاوه ایده‌ها و دیدگاه‌های متفاوت‌تری را به وجود می‌آورد که آن‌ها می‌توانند از آن در حل مسایل و انتخاب بهترین گزینه‌ها برای شرکت استفاده کنند.

تاوارس گفت که در حال حاضر «ما نمی‌خواهیم کشف کنیم که فرهنگ سازمانی‌مان دقیقا چیست. ما فقط این را در نظر می‌گیریم که متنوع بودن مزیت رقابتی ما است و از همین ویژگی راضی هستیم».

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =

آخرین اخبار

بین الملل