کد خبر: 236189
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۷

استارت سرد موتور زمانی رخ می‌دهد که  خودرو در شرایط دمایی بسیار  پایین‌تر از دمای کارکرد عملیاتی خود قرار گیرد. این پدیده به‌دلیل روانکاری نادرست در لحظات ابتدایی شروع به‌کار موتور سبب سایش قطعات و آسیب جدی به موتور می‌شود.

به گزارش «اخبار خودرو»،استارت سرد موتور زمانی رخ می‌دهد که خودرو در شرایط دمایی بسیار پایین‌تر از دمای کارکرد عملیاتی خود قرار گیرد. این پدیده به‌دلیل روانکاری نادرست در لحظات ابتدایی شروع به‌کار موتور سبب سایش قطعات و آسیب جدی به موتور می‌شود. همچنین با افزایش گرانروی روغن موتور در دمای پایین، نیاز به مصرف انرژی الکتریکی پمپ‌روغن جهت رساندن روغن به قطعات موتور افزایش می‌یابد.
باتوجه به اینکه استفاده از خودرو در روزهای سرد و برفی اجتناب‌ناپذیر است، برای جلوگیری از صدمات احتمالی به موتور باید به طور جدی درباره چگونگی استفاده از خودرو درچنین شرایطی راهکاری اندیشید. راهکار مناسب و کارآمد؛ استفاده از روغن‌موتور با خاصیت مگنتیک (مغناطیسی) است. روغن‌موتور مگنتیک، با به‌کارگیری مواد اولیه خاص با قطعات فلزی موتور اتصال برقرار و یک لایه روانکاری (oil film) قوی ایجاد می‌کند. این پیوند نه‌تنها در زمان روشن بودن موتور روغن را بهتر روی قطعات نگه می‌دارد بلکه کمک می‌کند هنگام خاموش بودن موتور نیز مقداری روغن روی جداره‌های قطعات بماند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =

آخرین اخبار

بین الملل