کد خبر: 241020
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۳
سیاهکلی

عضو کمیسیون صنایع و معادن گفت: در شرایطی که مقرر شده است دولت لایحه تشکیل دو وزارتخانه را بدهد و با تشکیل این دو وزارتخانه، دولت دو وزیر معرفی و مجلس درباره آنها تصمیم گیری کند، شایسته نیست سخنگوی دولت خلاف‌نظر رئیس‌جمهور صحبت کند.

به گزارش «اخبار خودرو»،عضو کمیسیون صنایع و معادن گفت: در شرایطی که مقرر شده است دولت لایحه تشکیل دو وزارتخانه را بدهد و با تشکیل این دو وزارتخانه، دولت دو وزیر معرفی و مجلس درباره آنها تصمیم گیری کند، شایسته نیست سخنگوی دولت خلاف‌نظر رئیس‌جمهور صحبت کند.
لطف‌اله سیاهکلی؛ از طراحان اصلی استیضاح فاطمی‌امین در واکنش به اظهارنظر سخنگوی دولت مبنی بر اینکه تشکیل وزارت بازرگانی لایحه دولت نیست، طرحی در مجلس است که باید منتظر تصمیم مجلس باشیم تا از نظر قانونی مشخص شود باید یک وزیر معرفی شود یا دو وزیر گفت: همان‌طور که رئیس مجلس درصحن علنی گفت، با صحبتی که رئیس‌جمهور با آقای قالیباف داشتند، مقرر شده است دولت لایحه تشکیل دو وزارتخانه را بدهد و با تشکیل این دو وزارتخانه دولت دو وزیر معرفی و مجلس درباره آنها تصمیم گیری کند. این نظر صریح آقای رئیسی است.
بر همین اساس قبول کردیم برای استیضاح فرصتی دوباره داده شود چرا که از نظر ما آقای فاطمی‌امین نه برای صنعت و نه برای بازرگانی توانمندی‌های لازم را ندارند و حتما باید برای وزارتخانه جدید از مجلس رأی اعتماد بگیرد.
نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی، افزود: توقع ما از سخنگوی دولت این است که خلاف نظرات رئیس‌جمهور اعلام نظر نکند. همچنین از آقای مخبر نیز که در جریان مذاکرات و تفاهمات دو رئیس قوه هستند، می‌خواهیم فوری و در اولین جلسه هیات دولت این لایحه را تصویب و به مجلس ارائه کند و در موعد خود دو وزیر به مجلس معرفی کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =

آخرین اخبار

بین الملل