مدیرعامل «نخ‌ تایر صبا»

بابک افقهی، مدیرعامل تاپیکو در مراسمی بین اعضای هیات‌مدیره شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه صنایع لاستیک یا «نخ‌تایرصبا» حاضر و در آن مسعود امیدی به‌عنوان مدیر اجرایی جدید این شرکت انتخاب شد.

افقهی، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین (تاپیکو) ضمن تبریک دهه فجر و چهل‌وپنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با تقدیر و تشکر از زحمات آقای صنعان و آرزوی توفیق برای امیدی، مدیرعامل جدید نخ‌تایرصبا بر پیگیری مجدانه مدیرعامل جدید برای عرضه اولیه سهام شرکت در فرابورس تاکید کرد.


مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین (تاپیکو) ادامه داد: افزایش سودآوری از طریق کاهش هزینه‌ها و کاهش بهای تمام‌شده، پیگیری مجدانه کاهش دوره وصول مطالبات همراه با تعامل سازنده با شرکت‌های تایرساز جهت افزایش فروش و کاهش دوره وصول مطالبات، اصلاح ساختار مالی و کنترل هزینه‌های سربار ازجمله مواردی هستند که باید در دستور کار مدیریت جدید قرار بگیرند.

وی با تاکید بر ورود نخ‌تایرصبا به بازارهای بین‌المللی گفت: برنامه و پیوست‌های صادراتی با شناسایی بازارهای جدید همراه با نگاه به بازار کشورهای همسایه باید برای افزایش سودآوری در دستور کار قرار گیرد.

افقهی همچنین بر حفظ خوشنامی برند نخ‌تایرصبا تاکید کرد و افزود: با استفاده از تسهیلات بانکی جهت اجرای پروژه‌ها به اجرای آنها سرعت بخشیده و با هم‌افزایی درون‌گروهی و تعامل با شرکت‌های زیرمجموعه تاپیکو مانند بارزکرمان و کردستان فروش محصولات را افزایش دهید.

وی به لزوم تکمیل زنجیره ارزش اشاره کرد و افزود: اجرای فازهای بعدی طرح تولید استیل کورد جهت تامین نیاز بازار داخل و جلوگیری از خروج ارز در کشور و مذاکره با خودروسازان جهت انعقاد قرارداد فروش پارچه ایربگ در جهت به ظرفیت رساندن تولید پارچه ایربگ خودرو ازجمله موارد مهمی هستند که باید برای آن برنامه‌ریزی کرد.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین (تاپیکو) همچنین با اشاره به لزوم تربیت نیروی انسانی ماهر برای انتقال تجربیات پیشکسوتان در مجموعه نخ‌تایرصبا تاکید کرد: نظام ارتقای درون سازمانی و استفاده از نیروهای موجود را در دستور کار قرار دهید و با نگاه به رابطه استاد-شاگردی باید به تربیت نیروی ماهر پرداخت.

وی در پایان خطاب به هیات‌مدیره نخ‌تایرصبا گفت: نقش شما باید هدایت‌گر و حمایت‌گر باشد و از تقابل با مدیرعامل پرهیز کنید. مدیرعامل سابق نخ‌تایرصبا ابتدای این مراسم در گزارشی کوتاه از وضعیت فعلی نخ‌تایرصبا گفت: در مدت زمان حضور در این شرکت توانستیم نخ‌تایرصبا را از ورشکستگی خارج و تمامی بدهی‌ها را تسویه کنیم و زیان انباشه را به صفر برسانیم.

وی با بیان اینکه عرضه سهام اوایل اسفند انجام می‌شود، گفت: در این مدت توانستیم پروژه ساخت ایربگ را به صورت دانش‌بنیان بومی‌سازی کنیم و میزان ضایعات کارخانه را از 22درصد به 2درصد کاهش دهیم.

مسعود امیدی، مدیرعامل جدید نخ‌تایرصبا نیز با تشکر از حُسن‌اعتماد افقهی، مدیرعامل تاپیکو گفت: این که مجموعه تاپیکو به من اعتماد کرده، باعث افتخار است. امیدوارم بتوانیم با توجه به سیاست‌های کلی دولت مردمی این قطار را به سر منزل مقصود برسانیم.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • ناصرهمتی IR ۰۲:۱۲ - ۱۴۰۲/۱۱/۱۷
    2 0
    سلام وقت بخیر خدمت شما دکتر مسعود امیدی تبریک عرض نموده سمت شما را به مدیرعامل شرکت نخ تایرصبا

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =