کد خبر: 248800
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۰:۱۹
پرویز درویش

معاون تدوین و ترویج استاندارد سازمان ملی استاندارد گفت: استانداردهای ۱۲۰گانه برای تولید خودرو تدوین شده است و شورای عالی استاندارد در خصوص اجرای آنها تصمیم گیری خواهد کرد.

پرویز درویش افزود: استانداردهای مجموعه خودرو قبلا ۸۵گانه بود که اکنون ۱۲۰ نوع استاندارد تدوین شده است، اما برای اجرای آنها در شرکت‌های خودروسازی باید شرایط لازم و زیرساخت‌ها آماده شوند، چون بسیاری از آنها امکانات رفاهی هستند و باید در بن‌سازه‌ها و خودروهای جدید اجرا شوند.

وی ادامه داد: طرح استانداردسازی هزار قطعه خودرو نیز از سال گذشته آغاز شده است و اکنون برای ۵۰۰ قطعه خودرو استاندارد تدوین کرده‌ایم، تلاش داریم طی چندماه آینده استانداردهای هزار قطعه را نهایی و ابلاغ کنیم.

درویش ادامه داد: برای ابلاغ استانداردها باید زیرساخت‌های لازم آزمایشگاهی و آزمون‌ها فراهم شوند تا بتوان محصولات را بررسی کرد، این زیرساخت‌ها به سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و انجمن‌های تولیدکننده نیاز دارد.

معاون تدوین و ترویج استاندارد سازمان ملی استاندارد افزود: در گذشته فقط قطعات مصرفی خودرو نظیر تیغه برف‌پاک‌کن، لنت ترمز یا لامپ مشمول استانداردهای اجباری بودند، اما اکنون بنا داریم برای هزار قطعه شامل مجموعه‌هایی نظیر بدنه یا ترمز استاندارد اجباری ابلاغ کنیم.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • عبدالله IR ۱۱:۵۹ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۹
    1 0
    معاون تدوین و ترویج استاندارد سازمان ملی استاندارد گفت: استانداردهای ۱۲۰گانه برای تولید خودرو تدوین شده است و شورای عالی استاندارد در خصوص اجرای آنها تصمیم گیری خواهد کرد..........!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟ ............. مگر ما فیا می گذارد......اوهو هو

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =