کد خبر: 248865
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۶:۱۰
روح‌الله عباسپور  ، نماینده مردم بوئین‌زهرا و آوج

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره ضرورت اجرای هرچه سریع‌تر قانون واردات خودرو گفت: از زمان تصویب این قانون بیش از یک‌سال‌ونیم می‌گذرد این در حالی است که تعداد خودروهای وارد شده بسیار کمتر از میزان پیش‌بینی‌شده است و این شرایط موجب شده بازار خودرو همچنان ملتهب باقی بماند.

نماینده مردم بوئین‌زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بی‌توجهی دولت به واردات پذیرفتنی نیست، ادامه داد: در شرایط فعلی تولید خودروسازان داخلی نیاز بازار خودرو را که حدود 1.5میلیون دستگاه در سال است، تامین نمی‌کند بنابراین این کمبود باید با واردات تامین شود تا مردم بتوانند خودروهای موردنیازشان را با قیمت‌های منطقی خریداری کنند.

وی اضافه کرد: در صورتی که خودرو به میزان نیاز در کشور وجود داشته باشد، این کالا از حالت سرمایه‌ای خارج می‌شود درحالی که اکنون بازار خودرو به بازاری برای سوداگری تبدیل شده است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با انتقاد از اینکه آیین‌نامه واردات خودروهای کارکرده با وجود گذشت ماه‌ها از تصویب آن ابلاغ نشده است، تصریح کرد: خودروهای کارکرده ظرفیت مناسبی است که با واردات آن‌ها می‌توان خودرو ارزان باکیفیت به بازار عرضه کرد با این اقدام نه تنها بازار ساماندهی می‌شود بلکه خودروسازان سراغ ارتقای کیفیت و کاهش هزینه‌های سربار می‌روند تا بتوانند با خودروهای وارداتی رقابت کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =