آزادراه شهید همت - کرج

مصوبه ساخت آزادراه کنارگذر شمالی کرج حد فاصل جاده چالوس تا آزادراه کرج-قزوین به شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور ابلاغ شد.

به گزارش «اخبار خودرو» به نقل از مهر،اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور مصوبه هیئت دولت در خصوص احداث آزادراه کنارگذر شمالی کرج از انتهای آزادراه همت کرج واقع در ابتدای جاده چالوس تا محل اتصال به آزادراه قزوین کرج را به سازان برنامه و بودجه، وزارت راه و شهرسازی و شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور با اعتبار هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان را ابلاغ کرد.

قرار است برای احداث این آزادراه ۱۷.۶ کیلومتری، شرکت احداث و بهره برداری آزادراه کنارگذر شمالی کرج با سهامداری شهرداری کرج و شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور و با مشارکت بانک‌ها در تأمین مالی آن ساخته شده و اصل و سود سرمایه گذاری مربوطه از محل اخذ عوارض، مستهلک شود.

۴۰۰ میلیارد تومان از هزینه احداث این آزادراه را شرکت ساخت و توسعه و مابقی ۱,۳۰۰ میلیارد تومان را شهرداری کرج تأمین می‌کند.

نرخ سود سرمایه گذاری در این پروژه، معادل نرخ سود سپرده‌های بانکی اعلامی از سوی بانک مرکزی در زمان احداث و بهره برداری آزادراه به اضافه ۳ درصد تعیین شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =