کد خبر: 232660
تاریخ انتشار: ۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۵
رزم حسینی

وزیر صنعت، معدن و تجارت پیشنهاد تشکیل کنسرسیومی از قطعه سازان را برای تولید خودرویی ایمن و با کیفیت و ایجاد رقابت در تولید خودرو ارایه داد و بر آمادگی این وزارتخانه برای حمایت لازم تاکید کرد.

به گزارش «اخبار خودرو» به نقل از ایرنا، «علیرضا رزم‌حسینی» در جلسه با قطعه سازان خودرو ضمن ارایه پیشنهاد مزبور، افزود: وزارت صنعت، معدن و تجارت آمادگی دارد که برای ایجاد رقابت در بازار خودرو از رقبای توانمند حمایت کند، زیرا شکستن انحصار در تولید خودرو مسیری منطقی برای آینده صنعت خودروسازی کشور است.

وی با بیان اینکه تولید خودرو در دنیا بر اساس نیاز مشتری انجام می‌شود، تصریح کرد: ‌شرکت‌های توانمند قطعه‌ساز از طریق ترکیب شدن با یکدیگر کنسرسیومی برای تولید خودرو می‌توانند تشکیل دهند و روی فناوری، نوآوری با ریسک‌پذیری کار کنند.

به گفته وزیر صنعت، باید تصدی‌گری دولت در حوزه خودرو کاهش یابد، ایجاد کنسرسیوم خودروسازان و قطعه‌سازان مسیری برای کاهش هزینه‌های دولت درصنعت خودروسازی است که نیازمند اصلاحات ساختاری است. 

رزم حسینی همچنین ایجاد رقابت در بازار خودرو را سبب تولید خودرویی با کیفیت و با تنوع بیشتر دانست.

وی اضافه کرد: قطعه‌سازان در شرایط سخت تحریم‌ها و با وجود همه محدودیت‌ها به صنعت خودرو کمک کردند و همگام و همراه با خودروسازان بودند.

به گزارش ایرنا، رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان کشور از ارسال نامه این انجمن به وزیر صنعت، معدن و تجارت با مضمون رسیدگی به مشکلات قطعه‌سازان خودرو در تأمین فولاد در مچینگ فولاد مبارکه خبر داد و گفت: قطعه‌سازان برای تحقق «جهش تولید» ۱۵ هزار تن فولاد نیاز دارند.

اکنون مجموع بدهی خودروسازان به زنجیره تامین داخلی به ۴۰ هزار میلیارد تومان رسیده و مانده بدهی معوق تعیین تکلیف نشده خودروسازان به قطعه‌سازان بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =