کد خبر: 235522
تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۹

توجه به نیروی کار داخلی و بومی‌سازی در صنعت خودرو ضروری است. آزادسازی واردات، خودروسازان را در جهت کاهش قیمت و ارتقای کیفی محصولات سوق می‌دهد.

به گزارش «اخبار خودرو»،عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: «توجه به نیروی کار داخلی و بومی‌سازی در صنعت خودرو ضروری است. آزادسازی واردات، خودروسازان را در جهت کاهش قیمت و ارتقای کیفی محصولات سوق می‌دهد.»
علی رضایی افزود: «وعده‌هایی مبنی بر به‌روزرسانی اجرای تعهدات خودروسازان ازسوی وزیر صمت و همچنین افزایش تیراژ تولید مطرح شده اما در حد حرف و روی کاغذ است.»
وی ادامه داد: «براساس گفته‌های وزیر صمت، با افزایش تولید، تشکیل صف برای خرید و نوبت‌دهی برای تحویل خودروهای تعهدشده به مشتریان برچیده خواهد شد. البته یکی از خودروسازی‌ها، بر افزایش حدودی تیراژ تولید اذعان داشته است.»
نماینده مردم کنگاور، صحنه‌وهرسین در مجلس بیان کرد: «کیفیت خودروهای داخلی باید ارتقا یابد تا امکان رقابت با خودروهای خارجی فراهم شود، اما مادامی که صنعت خودرو در انحصار دو خودروساز بزرگ کشور است، ارتقای چندانی در کیفیت و همچنین تعادل قیمتی اتفاق نمی‌افتد.»
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره‌به‌اینکه قیمت کنونی خودرو با کیفیت آن متناسب نیست، درباره آزادسازی واردات خودرو گفت: «به‌نظرمن، توجه به نیروی کار داخلی و بومی‌سازی در اولویت قرار دارد، اما آزادسازی واردات، خودروسازان و بازار داخلی خودرو را وارد عرصه رقابت خواهد کرد. تا زمانی که انحصار بر این صنعت حاکم است، انگیزه چندانی برای ارتقای کیفیت وجود ندارد. ایجاد شرایط رقابتی، خودروسازان را در جهت کاهش قیمت یا ارتقای کیفی محصولات هدایت می‌کند.»

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

آخرین اخبار

بین الملل