بازار خودرو

بازار خودرو در روز گذشته همچنان روند کاهش قیمت را دنبال کرد. این درحالی است که این روند کاهش بها از چند روز گذشته با پررنگ شدن خبر آزادسازی واردات خودرو شکل گرفت و همان‌طور که گفته شد روز گذشته نیز شاهد آن در تمام گروه‌های خودرویی (به‌جز خارجی‌های لوکس) بودیم.

به گزارش «اخبار خودرو»،بازار خودرو در روز گذشته همچنان روند کاهش قیمت را دنبال کرد. این درحالی است که این روند کاهش بها از چند روز گذشته با پررنگ شدن خبر آزادسازی واردات خودرو شکل گرفت و همان‌طور که گفته شد روز گذشته نیز شاهد آن در تمام گروه‌های خودرویی (به‌جز خارجی‌های لوکس) بودیم. اما درحالی روز گذشته خودروهای داخلی اغلب ثبات قیمت را تجربه کردند که در برخی مدل‌ها شاهد افت بها بودیم. هرچند که تغییرات قیمت آن‌ها چندان چشمگیر نبود. جایی که در این گروه از خودروها با کاهش قیمت یک تا 2 میلیون‌تومانی مواجه بودیم. در میان خودروهای داخلی، تنها مدلی که با افزایش قیمت همراه شد، تارای دنده‌ای بود که بهای آن با افزایش 3 میلیون‌تومانی به 441 میلیون‌تومان رسید و تنها خودرویی بود که در تمام گروه‌های خودرویی با افزایش قیمت همراه شد. این درحالی است که خودروهای چینی و خارجی پریمیوم نیز در کنار ثبات قیمت در برخی مدل‌ها، افت بهای محسوسی را در برخی مدل‌های دیگر رقم زدند. خودروهای چینی در بازار روز گذشته با کاهش 4 تا 15 میلیون‌تومانی همراه بودند. جایی که بهای خودرو فیدلیتی تیپ یک (5 نفره) با 15 میلیون‌تومان کاهش به‌یک میلیارد و 165 میلیون‌تومان رسید و بیشترین تغییر را در میان خودروهای چینی تجربه کرد. این درحالی است که در چند هفته اخیر دو محصول گروه‌بهمن یعنی دیگنیتی و فیدلیتی هر روزه با تغییرات زیادی در بازار آزاد قیمت‌گذاری می‌شوند. روز گذشته در بازار خودروهای چینی، به‌جز مدل جک S3 که 5 میلیون‌تومان افت قیمت داشت، 3 مدل خودرو دیگنیتی با 5 میلیون‌تومان، فیدلیتی 5 نفره با 15 میلیون‌تومان و فیدلیتی 7 نفره با 4 میلیون‌تومان نیز همین رویه را دنبال کردند. خودروهای خارجی پریمیوم نیز در بازار روز گذشته با کاهش قیمت 5 تا 30 میلیون‌تومانی همراه بودند. درعین حال خودروهای هیوندای سانتافه با 20 میلیون‌تومان، هیوندای آزرا با 30 میلیون‌تومان و کیا سراتو 2000 مونتاژ با 5 میلیون‌تومان کاهش بها روبه‌رو شدند. درهمین حال خودرو هیوندای آزرا در میان مدل‌های خارجی پریمیوم بیشترین تغییر را از آنِ خود کرد و در طرف دیگر نیز خودروهای خارجی لوکس قرار دارند. مدل‌هایی که روز گذشته باز هم طبق روال ثبات قیمت خودشان را حفظ کرده و بدون هیچ تغییری در بازار به‌کارشان ادامه دادند.
کارشناسان بازار خودرو همچنان معتقدند که اخبار آزاد شدن واردات خودرو بیشترین تاثیر را روی کاهش قیمت خودرو گذاشته است. چراکه خودروهای خارجی که در حال حاضر در بازار وجود دارند، اغلب تاریخ‌مصرف‌گذشته هستند و بالاترین مدل آن‌ها 2018 است. این به‌معنای آن است که درصورت ورود خودروهای وارداتی جدید در بازار که قطعا مدل‌های 2021، 2022 و شاید 2023 باشند، مدل‌های وارداتی قدیمی در بازار آزاد به‌شدت با افت بها مواجه خواهند شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =