واسکازین

شرکت سوئدی نایناس (Nynas) اعلام کرد برای اولین‌بار یک روانکار با عملکرد بسیار بالا به‌عنوان مایع سیستم انتقال قدرت یا  گیربکس طراحی کرده است که با روغن پایه بیوبیس تولید شده است.

به گزارش «اخبار خودرو»،شرکت سوئدی نایناس (Nynas) اعلام کرد برای اولین‌بار یک روانکار با عملکرد بسیار بالا به‌عنوان مایع سیستم انتقال قدرت یا گیربکس طراحی کرده است که با روغن پایه بیوبیس تولید شده است. کوئن کمپنر (Koen Kempenner)، مدیر بازاریابی جهانی نایناس درباره این محصول توضیح داد: «محصول NYTRO BIO 300X نتیجه چندسال تحقیق سوئدی‌ها برای رسیدن به محصول صد درصد تجدیدپذیر با عملکرد فوق‌العاده بالاست.
درواقع این محصول اولین نمونه از ایده‌ استفاده از مواد طبیعی و تجدیدپذیر برای روغن گیربکس در بازار است.» با معرفی این محصول یکی از مهم‌ترین پیشرفت‌ها در بین نمونه‌ها رخ داده و آن کاهش دمای گیربکس به واسطه ویسکوزیته بسیار پایین این محصول است. این محصول می‌تواند دمای بالای برخی قطعات را در کل گیربکس پخش کند و مانع از افزایش دمای آنها شود.
تحقیقات اولیه نشان دادند این محصول می‌تواند تا ۱۰ درجه به خنک‌تر شدن گیربکس نسبت‌به نمونه‌های معدنی و تا ۲۰درجه نسبت‌به روانکارهای استری عمل کند. البته سازنده این روانکار می‌گوید: «در ابتدای مسیر تولید روغن گیربکس‌های گیاهی هستیم و در آینده می‌توان خیلی بیشتر از ظرفیت انتقال حرارت این روغن‌ها استفاده کرد.»
براساس گفته‌های کارل ولمارنس (Carl Wolmarnas)، مدیر فنی نایناس NYTRO BIO 300X تنها محصولی در جهان است که ترکیبی از پایداری اکسیداسیونی با تجدیدپذیری ارائه می‌دهد. این روغن از استانداردهای IEC 60296 پیروی می‌کند.
به ادعای کمپانی سازنده این محصول می‌تواند به طراحان گیربکس کمک کند تا در محصولات آتی خود برای اعمال تغییرات و اعتماد به روانکار مجموعه انتقال قدرت دست بازتری داشته باشند. همچنین این محصول وابستگی کمتری به ابعاد و وزن گیربکس داشته و همچون روغن گیربکس‌های قدیمی فقط برای گروه خاصی از گیربکس‌ها طراحی نشده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =