لاستیک

سخنگوی انجمن صنفی صنعت تایر گفت: در دوماهه نخست امسال تولید تایر خودرو در کشور در مجموع به ۴میلیون ۳۶۰ هزار و ۲۷۶ حلقه رسیده است. 

مصطفی تنها در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: سال گذشته شاهد افت تولید تایر بودیم ولی خوشبختانه امروز در بازار در برخی سایزها با مازاد تولید و عرضه روبه‌رو هستیم به طوری که تایر زیر قیمت مصوبه بفروش می‌رسد و مشکلی از نظر عرضه لاستیک نداریم.

او درخصوص ایجاد برخی صف‌های طولانی در بازار لاستیک ادامه داد: متاسفانه امروز مشکل در نحوه عرضه داریم به طوری که در سامانه جامع تجارت صاحب خودرو مشخصات خود را در این سامانه وارد می‌کند اما پس از استعلام باتوجه به برخی مشکلات زیرساختی اینترنت این موضوع باعث ایجاد صف‌های طولانی در عرضه لاستیک خواهد شد.

تنها اضافه کرد: در حال حاضر در هیچ رینگ لاستیکی کمبودی در بازار نداریم و حتی فروشندگان در برخی سایزها مجبور هستند لاستیک را زیر قیمت مصوب به‌فروش برسانند.

سخنگوی انجمن صنفی صنعت تایر در خصوص میزان تولید تایر در کشور بیان کرد: درحال‌حاضر در دوماهه نخست امسال تولید تایر خودرو در بخش سواری ۳ میلیون ۸۸۶ هزار حلقه، در بخش وانت ۲۴۸ هزار و ۳۶۷ حلقه و تایر باری و اتوبوسی هم ۱۴۳ هزار و ۶۵۹ حلقه بوده که در مجموع ۴ میلیون ۳۶۰ هزار و ۲۷۶ حلقه تایر در کشور تولید شده است.

به‌گفته تنها، همچنین تایر دوچرخه و موتور سیکیلت هم در مجموع ۷میلیون ۶۳۶ هزار ۱۴۶ حلقه با وزن ۵۱ هزار و ۴۸۸ تن در کشور تولید شده است.

او افزود: در دوماهه اول امسال ۹۲ و نیم میلیون دلار انواع تایر به کشور وارد شده است که ۸۹درصد نسبت به دوماهه اول سال ۱۴۰۲ افزایش را نشان می‌دهد به طوری که دو برابر سال گذشته فقط تایر وارد کشور شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =