کد خبر: 249626
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۱۳
علی نیکزاد

نایب‌رئیس مجلس با تاکید بر اینکه باید آیین‌نامه خودروهای کارکرده ابلاغ شود، گفت: انتظار داریم یک تحول اساسی در حوزه خودرو به نفع مردم صورت گیرد.

علی نیکزاد در جلسه علنی سه‌شنبه مجلس شورای اسلامی افزود: در خصوص واردات خودروهای کارکرده به‌رغم پیگیری‌های متعدد نظارتی مجلس هنوز آیین‌نامه مرتبط با واردات این خودروها توسط دولت ابلاغ نشده است و دلیل آن نیز کمبود منابع ارزی اعلام می‌شود.

وی با بیان این که انتظار داریم به این موضوع رسیدگی شود، اظهار کرد: لازم است شاهد ارتقای فناوری در بخش خودرو باشیم و راهکار آن نیز اعتماد به شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی است. باید شرکت‌های دانش‌بنیان با شرکت‌های خودروسازی بزرگ کار کنند تا شاهد انتقال تکنولوژی به این حوزه باشیم.

وی ادامه داد: اصلاح سازوکار قیمت‌گذاری خودرو از دیگر مواردی است که باید به آن توجه شود، اکنون هم خودروساز ناراضی است و هم مردم ناراضی هستند، ازسوی‌دیگر اجرای تعهد خودروسازان است، آنان باید به تعهدات خود پایبند بوده و سر موعد خودروها را تحویل دهند.

نیکزاد افزود: اولویت داشتن خودروهای برقی و هیبرید موضوعی است که باید وزارت صمت با کمیسیون صنایع بررسی کنند و در این موضوع و هم‌افزایی داشته باشند.

وی در ادامه تاکید کرد: موضوع اسقاط خودرو از دیگر مسائلی است که باید موردتوجه قرار گیرد. نمی‌شود اسقاط خودرو نداشته باشیم و روزبه‌روز به تعداد خودروها اضافه شود. آنگاه بحث آلایندگی هوا و ناترازی بنزین چگونه حل خواهد شد؟!

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =