وزیر راه با اشاره به افتتاح آزادراه کنارگذر شرق اصفهان در هفته آینده با دستور ویدیو کنفرانسی رئیس جمهور، گفت: تا پایان فعالیت دولت، طول آزادراه‌های کشور به ۳ هزار و ۱۰۰ کیلومتر می رسد.

به گزارش «اخبار خودرو»،محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی پیش از ظهر امروز در حاشیه سفر به استان اصفهان با اشاره به عزم دولت در رفع نقاط حادثه‌خیز مسیرها و افزایش ظرفیت جاده‌های کشور عنوان کرد: در همین سال یا تا پایان فعالیت دولت دوازدهم، حداقل یک هزار کیلومتر به بزرگراه‌های کشور اضافه می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه طی فعالیت دولت‌های یازدهم و دوازدهم حدود ۵۰ درصد به طول بزرگراه‌های کشور افزوده شده است، خاطرنشان کرد: تا پایان فعالیت دولت، طول بزرگراه‌های کشور را که ۱۶ هزار کیلومتر بوده، به ۳۴ هزار کیلومتر خواهیم رساند.

وی افزود: آزادراه‌های کشور که در ابتدای دولت یازدهم حدود ۲ هزار و ۱۰۰ کیلومتر بوده را به ۳ هزار و ۱۰۰ کیلومتر می‌رسانیم.

اسلامی گفت: یک قطعه بسیار مهم از کریدور شمال به جنوب، آزادراه کنارگذر شرق اصفهان است که هفته آینده با حضور رئیس‌جمهوری و به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح خواهد شد، به طوری که با بهره‌برداری از این مسیر، گشایش بزرگی برای استان اصفهان و استان‌های همجوار رخ خواهد داد و کمک می‌کند که نیم ساعت مسیر اصفهان به شیراز کاهش پیدا کند که این موضوع باعث صرفه‌جویی در مصرف سوخت، کاهش مسیر و زمان خواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی درباره علت تأکید خود بر عبارت توسعه ۵۰ درصدی راه‌های کشور، تصریح کرد: افرادی که کارهای فنی و مهندسی انجام داده‌اند، به خوبی می‌دانند که در شرایط تحریم و با این ارقام بودجه، انجام چنین پروژه‌هایی در طول چند سال، در مقایسه با اقدامات قبلی انجام شده، چه قدر سخت است.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • فادل هستم IR ۲۰:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۲
    0 0
    شرمنده شمارم یاداشت نکرده بودم 09381882205

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =

آخرین اخبار

بین الملل