«توتال» روسیه

۲۷ روز از آغاز اعتصاب کارکنان شرکت «توتال‌انرژی» گذشته است. اما با وجود بهبود نسبی در عملکرد پمپ‌بنزین‌ها، آماری متفاوت از تعداد جایگاه‎های تعطیل  یا دارای اختلال در عملکرد منتشر می‌شود.

به گزارش «اخبار خودرو»،۲۷ روز از آغاز اعتصاب کارکنان شرکت «توتال‌انرژی» گذشته است. اما با وجود بهبود نسبی در عملکرد پمپ‌بنزین‌ها، آماری متفاوت از تعداد جایگاه‎های تعطیل یا دارای اختلال در عملکرد منتشر می‌شود. دولت فرانسه روز جمعه در آماری رسمی اعلام کرد همچنان در عملکرد ۱۳درصد پمپ‌بنزین‌ها در سراسر فرانسه اختلال وجود دارد، البته این آمار در روز پنجشنبه ۱۶.۹ درصد بوده است. روزنامه فیگارو نیز در گزارشی نوشت این آمار با تحلیل داده‌های خود و رسانه‌هایی چون خبرگزاری فرانسه و رادیو فرانس انفو متفاوت است.
برآورد این رسانه‌ها که عصر دیروز منتشر شد، از تعطیلی کامل ۱۳.۱درصد پمپ‌بنزین‌ها حکایت دارد. به این ترتیب به گزارش خبرگزاری فرانسه طبق تحلیل داده‌های پایگاه‌های دولتی در یک‌هزار و ۳۰۴ جایگاه از ۹ هزار و ۹۷۶ پمپ بنزین، نه بنزین توزیع می‌شود و نه گازوئیل! همچنین تعداد جایگاه‌های عرضه سوخت با اختلال در عملکرد به ۲۵درصد می‌رسد. بخش قابل‌توجهی از کارکنان شرکت توتال‌ انرژی فرانسه به دعوت اتحادیه‌های کارگری و به‌ویژه کنفدراسیون عمومی اعتصاب سه‌روزه خود را از ۲۷سپتامبر (۵ مهر) آغاز کردند امااین اعتصاب از آنجا که در مهلت مقرر به نتیجه نرسید تا امروز بارها تمدید شده است. خواسته کارکنان توتال‌انرژی، افزایش ۱۰درصدی دستمزد است. هفت درصد از این میزان برای متناسب شدن دستمزد با تورم و سه‌درصد دیگر برای برخورداری کارکنان از سود کلان شرکت توتال درپی افزایش بهای سوخت تحت تاثیر جنگ اوکراین مطالبه شده است.
این اعتصاب روز سه‌شنبه با اعتصاب سراسری و اعتراض به دستمزدها همراه و به شکلی گسترده برگزار شد و در روزهای اوج خود با اختلال در نزدیک به ۳۰‌درصد جایگاه‌های سوخت در سراسر فرانسه همراه بود. درپی توافق به‌دست آمده طی هفته گذشته در مورد افزایش دستمزد، دولت با مداخله در اعتصاب طولانی کارکنان توتال از ابزار قانونی برای بازگرداندن آنان به برخی انبارهای سوخت و پالایشگاه‌ها استفاده کرده است. اعتصاب کارکنان در دو سایت توتال در شمال فرانسه و منطقه رون (Rhône) ادامه دارد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =