BFGoodrich

شرکت BFGoodrich در توسعه تایرهای سری Elite-Force T/A با پلیس همکاری کرده و از بازخوردهای دریافتی در مراحل طراحی و تست استفاده کرده است. 

خودروهای پلیس به‌منظور مقابله هرچه بهتر با سارقان و مجرمان باید دارای قدرت، سرعت و هندلینگ بالایی باشند. یکی از فاکتورهایی که هندلینگ خودرو را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد، نوع تایر است. درصورت استفاده از تایرهای معمولی، خودروهای پلیس هنگام تعقیب و گریز در پیچ‌ها دچار انحراف از مسیر می‌شوند که خطرات زیادی در پی دارد.

همچنین قدرت ترمزگیری ارتباط مستقیمی با کیفیت تایرها دارد. شرکت BFGoodrich برای کمک به نیروهای پلیس، لاستیک پیشرفته‌ای را مخصوص خودروهای تعقیب و گریز تولید کرده است. شاید بدانید BFGoodrich ازجمله بزرگ‌ترین و معروف‌ترین تولیدکنندگان لاستیک خودرو درجهان به شمار می‌رود.

تایر ابداعی این کمپانی آمریکایی برای استفاده در خودروهای پلیس، Elite-Force T/A نام دارد و چهارفصل است؛ به همین خاطر این تایر در هر شرایط آب‌وهوایی عملکرد بسیار خوبی از خود به نمایش می‌گذارد.

BFGoodrich تاکید دارد عملکرد تایرهای سری Elite-Force T/A در سطوح مرطوب بسیار عالی است و می‌توان این سری را جزو بهترین‌های بازار دانست.

برای درک بهتر، BFGoodrich می‌گوید درصورت تجهیز یک خودرو به لاستیک سری Elite-Force T/A، مسافت ترمزگیری در سطوح خیس تا 21 فوت (معادل 6.4 متر) کاهش می‌یابد.

باید به این نکته نیز اشاره کرد که عملکرد این لاستیک‌ها در مسیرهای خاکی و غیرآسفالته عالی است.

شرکت BFGoodrich در توسعه تایرهای سری Elite-Force T/A با پلیس همکاری کرده و از بازخوردهای دریافتی در مراحل طراحی و تست استفاده کرده است.

سرگرد جیسون رمی از کلانتری اج‌فیلد کارولینای‌جنوبی یکی از اعضای کادر پلیس است که با شرکت BFGoodrich همکاری کرده؛ وی معتقد است حفظ هندلینگ در مسیرهای مرطوب و خیس، به‌خصوص در تعقیب و گریزهای با سرعت بالا از اهمیت زیادی برخوردار است. در کنار چسبندگی ایده‌آل، لاستیک‌های سری Elite-Force T/A از نظر مقاومت و طول عمر نیز عملکرد بهتری دارند.

برای مثال، میزان مقاومت این لاستیک‌ها 35درصد بیشتر از تایرهای رایج کنونی است.

برای هماهنگی با انواع خودروهای پلیس، شرکت BFGoodrich لاستیک جدید خود را در ابعاد مختلف تولید خواهد کرد. جالب اینکه این سری با لوگوهای مخصوص یا نوشته‌های معمولی روی دیواره تولید خواهد شد.

هدف از تولید تایر با نوشته‌های معمولی، استفاده از آن‌ها در خودروهای مخصوص عملیات مخفی است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =