تنها علت روشن ماندن چراغ‌چک به‌صورت ثابت در پشت آمپر، خرابی یک عملگر الکترونیکی است. به‌عبارت دیگر با توجه به‌این‌که پیشرانه خودرو شما تی‌یو 5 است از سیستم جرقه‌زنی مستقیم یکپارچه بهره می‌برد. 

خودرو پژو SLX 405 موتور تی‌یو 5 مدل 94 دارم و بیش از دو ماه است بعد از روشن شدن موتور، چراغ‌چک پشت آمپر روشن باقی می‌ماند و خاموش نمی‌شود. همچنین چند روز قبل برای رفتن به‌شهر دیگری، در زمان حرکت در آزادراه دور موتور خودرویم یا به‌حدی زیاد می‌شد که به 5 هزار می‌رسید یا به‌حدی کم می‌شد که تمایل به‌خاموش شدن داشت. علاوه‌بر این در زمان توقف خودرو یا ایستادن در ترافیک، دور موتور کم و زیاد می‌شود و موتور لرزش دارد، علت چیست؟

به گزارش «اخبار خودرو»،تنها علت روشن ماندن چراغ‌چک به‌صورت ثابت در پشت آمپر، خرابی یک عملگر الکترونیکی است. به‌عبارت دیگر با توجه به‌این‌که پیشرانه خودرو شما تی‌یو 5 است از سیستم جرقه‌زنی مستقیم یکپارچه بهره می‌برد.
بنابراین به‌نگهداری بیشتری نیاز دارد. اما باتوجه به‌کارکرد خودرو شما و عمر مفید هر قطعه، باید گفت این مشکل به‌عیب‌یابی دقیق نیاز دارد. به‌صورت کلی سیستم جرقه‌زنی خودرو شما با اشکال مواجه شده است و از سوی دیگر، اگر کویل خودرو شما معیوب شده باشد، یکی از نشانه‌های خرابی در این قطعه الکترونیکی، روشن ماندن چراغ‌چک در پشت آمپر است.
بنابراین در این حالت باید به‌نمایندگی مراجعه کنید. با اتصال دستگاه عیب‌یاب به ECM خودرو شما، خرابی درسیستم جرقه‌زنی نمایان می‌شود. براین اساس برای رفع مشکل باید کویل خودرو شما تعویض شود. اما درنظر داشته باشید که چنین مشکلی همواره به‌دلیل خرابی کویل به‌وجود نمی‌آید و اگر متعلقات آن چون وایرها نیز معیوب شده باشد، قدرت لازم برای جرقه‌زنی کاهش می‌یابد و این امر منجر به‌روشن شدن چراغ‌چک می‌شود.
اگر وایرهای کویل معیوب باشد نیز احتمال اتصالی وجود دارد و این حالت سبب کاهش قدرت جرقه شمع‌ها می‌شود. بنابراین درچنین حالتی باید برای عیب‌یابی صحیح از کارشناس فنی نمایندگی کمک گرفته شود تا درصورت نیاز و تایید خرابی وایرها، این قطعات پلاستیکی که دارای استوانه‌ فلزی هستند، تعویض شوند.
اما افزایش یا کاهش دور موتور و همچنین لرزش موتور، دو علت عمده دارد. نخست‌این‌که سیستم جرقه‌زنی خودرو شما همان‌طور که اشاره شد، اشکال دارد و با تعویض متعلقات و قطعه اصلی این سیستم یعنی کویل، اگر همچنان کاهش یا افزایش دورموتور به‌همراه لرزش وجود داشته باشد، باید یکی از مهم‌ترین سنسورهای موتور را بررسی کرد. این سنسور، همان سنسور دریچه‌گاز است و این سنسور وظیفه اندازه‌گیری باز بودن دریچه‌گاز را برعهده دارد تا ECM با توجه به‌اِلِمان‌ها و الگوریتمی که دارد، تصمیم به‌کاهش یا افزایش دور موتور ناشی از فشار پدال گاز بگیرد.
بنابراین هرگونه اشکالی در این سنسور منجر به‌چنین مشکلی می‌شود. بر این اساس برای رفع مشکل باید سنسور دریچه‌گاز تعویض شود. اما این نکته را فراموش نکنید که رفتار و نحوه رانندگی شما نیز می‌تواند بر خرابی قطعات الکترونیکی، به‌ویژه این سنسور تاثیرگذار باشد. همچنین باید به‌این نکته توجه داشته باشید که نصب هرگونه قطعه الکترونیکی یا الکتریکی که در مدار اختلال به‌وجود آورد، این مشکل را ایجاد می‌کند. بر این اساس همواره توصیه می‌شود از نصب قطعات الکترونیکی و الکتریکی پرهیز کنید و مطابق استانداردهای خودروساز در نگهداری از خودرویتان نهایت دقت را داشته باشید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =

آخرین اخبار

بین الملل