کد خبر: 248181
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۰

برای اولین بار در ایران فیلتر خشک کن خودروهای سنگین با متریال جدید تولید شد. کیفیت این فیلتر با نمونه خارجی آن که طراحی شده شرکت "مان" آلمان است کاملا برابری می‌کند و تمامی استانداردها را اخذ نموده است.

بهترین فیلتر خشک کن پلاستیکی ایران

یکی از انواع فیلترهایی که می‌توان برای خودروهای سنگین استفاده کرد، فیلتر خشک کن است. فیلترهای خشک کن یکی از انواع فیلترهایی هستند که در دسته‌بندی فیلتر خودرو سنگین قرار می‌گیرند. اگر به نام این فیلتر توجه کنید، متوجه می‌شوید که کاربرد آن برای خشک‌کردن هوای مدار باد خودرو است. که برای اولین بار در ایران فیلتر خشک کن پلاستیکی تولید شده است. این فیلتر تولید شده در شرکت فیلتر سرکان است و از نظر کیفی با نمونه خارجی کاملا برابری می‌کند. وظیفه این فیلتر جذب رطوبت و دفع آن از مدار است. شرکت سرکان یکی از موفق‌ترین تولیدکنندگان فیلتر در ایران است که مدل‌های گوناگونی از این فیلتر را وارد بازار کرده است. همراه ما باشید تا در ادامه بیشتر این موضوع را بررسی کنیم.

فیلتر خشک کن چیست؟

همان‌طور که از نامش مشخص است، این محصول فیلتری است که از آن برای خشک‌کردن هوای داخل مدار باد خودروی سنگین استفاده می‌شود. که در این مدار باید حتما هوای کاملا خشک و بدون رطوبت وجود داشته باشد. برای رفع این مشکل می‌توانید از باکیفیت‌ترین فیلترهای خشک کن استفاده کنید. این محصول با عملکرد عالی خود رطوبتی که در محیط وجود دارد را جذب می‌کند. این کار باعث می‌شود تا آسیب کمتری به خودروی شما وارد شود.

کاربردهای فیلتر خشک کن

این فیلتر در دسته محصولات فیلتر ماشین سنگین قرار می گیرد. نکته‌ای مهم که باید دررابطه‌با فیلتر خشک کن پلاستیکی بررسی کنید کاربردهای این فیلتر است. این کاربردها گسترده هستند و می‌توانید از آن‌ها در شرایط و محیط‌های گوناگونی استفاده کنید. از مهم‌ترین کاربردهایی که با خرید فیلتر خشک کن سرکان نصیب شما می‌شود می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نصب در مدارهای مبرد
 • استفاده برای جلوگیری از ورود ذرات به دستگاه اندازه‌گیری
 • عدم اجازه ورود به رطوبت به سیستم‌ها باد
 • نصب در انواع خودروی سنگین و باری

بهترین فیلتر خشک کن پلاستیکی ایران

فیلتر خشک کن پلاستیکی چگونه کار می‌کند؟

شاید این سوال هم در ذهن شما ایجاد شده باشد که فیلتر خشک کن چگونه کار می‌کند؟ در پاسخ باید گفت که این فیلتر دارای 2 نوع عملکرد است؛ عملکرد حذف رطوبت و عملکرد فیلتراسیون فیزیکی. در عملکرد حذف رطوبت این فیلتر با استفاده از اجزای درونی خود به‌طور کامل رطوبت را جذب می‌کند تا از ورود به سیستم‌های مبرد جلوگیری کند.

عملکرد فیلتراسیون نیز به این‌گونه کار می‌کند که از ورود مواد جامد مضر و چرخش آن‌ها در سیستم تبرید جلوگیری می‌شود. به‌طور ‌مثال، از این فیلتر در کمپرسورها، شیرها و سنسورها استفاده می‌شود. همچنین این ویژگی باعث می‌شود تا استهلاک موتور ماشین کاهش پیدا کند.

مزایای استفاده از فیلتر خشک کن در خودروهای سنگین

اگر می‌خواهید به‌طور دقیق و کامل با فیلتر خشک کن پلاستیکی و تمامی کاربردهای آن آشنا شوید، بهتر است که مزایای استفاده از این نوع فیلتر را بررسی کنید تا شناخت خود را از آن بالاتر ببرید. این فیلتر منحصربه‌فرد دارای مزایای زیر است:

 • عدم اجازه ورود روغن و رطوبت به سیستم باد خودرو
 • کمک به بهبود عمر مفید بالن‌های باد خودروی باری (با توجه به داشتن لایه روغن گیر)
 • کمک به بهینه‌شدن عملکرد فشارشکن‌های باد
 • تقویت‌کردن سیستم ترمزهای بادی
 • کاهش‌دادن استهلاک خودرو
 • صرفه‌جویی در هزینه‌های تعمیر خودرو

بهترین فیلتر خشک کن پلاستیکی ایران

انواع فیلتر خشک کن پلاستیکی

باید این موضوع را بدانید که فیلتر خشک در مدل‌های گوناگونی تولید و به بازار عرضه می‌شود که هرکدام برای یکی از خودروهای سنگین مورد استفاده قرار می‌گیرد. مدل‌های جدید و خاصی که توسط شرکت سرکان تولید شده‌اند عبارت‌اند از:

فیلتر خشک کن ولوو

یکی از انواع فیلتر خشک کن که می‌توانید آن را از شرکت سرکان تهیه فیلتر خشک کن ولوو است. خودرو های باری ولوو از پرفروش‌ترین و خاص‌ترین خودروهای باری در ایران هستند. کیفیت این خودرو ها بالا است.

همچنین برای بهبود عملکرد آن‌ها بهتر است از باکیفیت‌ترین فیلتر خشک کن که توسط شرکت سرکان تولید می‌شود استفاده کنید.

فیلتر SF 5510 برای ماشین سنگین FH III – FMX مناسب بوده و از استانداردهای EAC و ایزو 9001 بهره می‌برد. کیفیت این فیلتر با نمونه‌های خارجی در رقابتی تنگاتنگ است و ارزش خرید بالایی دارد و شما می‌توانید با اطمینان کامل از کیفیت این فیلتر، آن را برای ماشین خود استفاده کنید .

فیلتر خشک کن رنو تی T

نوع دیگری که می‌توانید برای فیلتر خشک کن پلاستیکی خودروی باری خود آن را تهیه کنید، فیلتر خشک کن رنو تی Tاست. ماشین سنگین رنو تی از دیگر مدل‌های محبوب خودروی باری در ایران است که توسط شرکت‌های اروپایی تولید شده است.

رنو متعلق به کشور فرانسه است. و فیلترهای این کشور بیشترین سازگاری را با آن دارند، اما شما می‌توانید با خرید فیلتر SF 5510 برند سرکان و استفاده از آن در ماشین Renault Trucks T، بهترین کیفیت را برای از بین بردن رطوبت تجربه کنید. این فیلتر با نمونه‌های فرانسوی رقابت می‌کند و کیفیتی عالی در مقابل آن‌ها دارد.

مشکلات عدم استفاده از فیلتر خشک کن پلاستیکی باکیفیت

نکته‌ای که شاید کمتر کسی به آن توجه می‌کند این است که درصورت استفاده از فیلتر خشک کن بی‌کیفیت، مشکلات زیادی برای ماشین سنگین شما ایجاد می‌شود که می‌توانند به سیستم ترمز آن آسیب برسانند. از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • فرسایش تدریجی شیرهای عملگر و افزایش هزینه‌های نگهداری از خودرو
 • یخ‌زدن شیرهای خودرو در فصول سرد سال و به‌وجودآمدن مشکل در عملکرد سیستم ترمز
 • زنگ‌زدگی شیرها و به‌وجودآمدن اختلال در سیستم باد خودرو
 • افزایش خطر تصادفات جاده‌ای به‌دلیل عمل‌نکردن صحیح سیستم ترمز

بهترین فیلتر خشک کن پلاستیکی را از کجا بخریم؟

شرکت‌های گوناگونی وجود دارند که باکیفیت‌ترین و خاص‌ترین فیلتر خشک کن را تولید می‌کنند. اگر به‌دنبال خرید فیلتر خشک کن ولوو یا رنو تی هستید، پیشنهاد ما این است که محصولات شرکت سرکان را خریداری کنید.

سرکان یکی از موفق‌ترین شرکت‌های پیشرو درزمینه انواع فیلترها است که محصولات گوناگونی را برای خودروهای سنگین و سواری تولید می‌کند. می‌توانید باکیفیت‌ترین فیلتر خشک کن رنو تی را با قیمتی عالی از این شرکت تهیه کرده و به‌راحتی از آن استفاده کنید.

جمع‌بندی

اگر می‌خواهید عملکرد خودروی باری خود را تقویت کنید، باید از باکیفیت‌ترین فیلتر خشک کن پلاستیکی استفاده کنید. فیلترهای خشک کن قطعاتی هستند که در خودروهای باری و سیستم‌های تبرید استفاده می‌شوند. این فیلترهای فوق‌العاده وظیفه حذف رطوبت در مدارهای مختلف را دارند و می‌توانند علاوه‌بر این کار از ورود آلودگی و گردوغبار نیز جلوگیری کنند.

شما می‌توانید با خرید بهترین فیلترها از شرکت سرکان، کیفیتی عالی از این قطعه را دریافت کنید. در این مقاله سعی کردیم شما را به‌طور کامل با فیلترهای خشک کن، انواع مدل‌های آن، کاربرد و مزایای استفاده از آن آشنا کنیم.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =