در خودروهای مجهز به‌سیستم سوخت‌رسانی انژکتوری عدم‌ثابت ماندن دورموتور چهار علت عمده دارد. البته فراموش نکنید که عیب‌یابی از راه دور صحیح نیست و برای عیب‌یابی درست باید به‌نمایندگی مربوطه مراجعه کنید.

به گزارش «اخبار خودرو»،در خودروهای مجهز به‌سیستم سوخت‌رسانی انژکتوری عدم‌ثابت ماندن دورموتور چهار علت عمده دارد. البته فراموش نکنید که عیب‌یابی از راه دور صحیح نیست و برای عیب‌یابی درست باید به‌نمایندگی مربوطه مراجعه کنید. اما به‌صورت کلی باید این چهار مورد بررسی شود: 1- استپرموتور نقش مهمی در تثبیت دور آرام موتور دارد و به‌عنوان یک قطعه‌ الکترومکانیکی در روند کارکرد موتور تاثیرگذار است. بنابراین اگر این قطعه باتوجه به‌کارکرد بالای خودرو معیوب شده باشد، چنین مشکلی ایجاد می‌شود. درچنین حالتی ابتدا باید استپرموتور تمیز و شفت این قطعه نیز بررسی و درصورت سالم بودن شفت و عدم گیر کردن آن و تمیز شدن این قطعه، اگر همچنان مشکل پابرجا باشد، باید قطعه را تعویض کنید تا اشکال برطرف شود.
2- یکی از مهم‌ترین سیستم‌هایی که در یک موتور بنزینی ایفای نقش می‌کند و به‌عبارتی نبض موتور محسوب می‌شود، سیستم سوخت‌رسانی است و هرگونه ایراد در این سیستم و متعلقات آن، می‌تواند سبب نامیزان کار کردن موتور شود. بر این اساس ابتدا باید انژکتورهای موتور بررسی شود. چراکه ممکن است این قطعات باتوجه به‌دوگانه‌سوز بودن خودرو شما به‌اصطلاح گرفته باشد و نتواند سوخت مورد نیاز سیلندرها را تامین کند. در این صورت باید انژکتورها باز و توسط دستگاه شست‌وشودهنده انژکتور شست‌وشو داده شود تا این ایراد مرتفع شود.
3- دریچه‌گاز نیز از مواردی است که در تثبیت دورموتور نقش به‌سزایی دارد و به‌عبارت دیگر اگر این قطعه الکترومکانیکی با مشکل مواجه شده باشد، در به‌وجود آمدن چنین ایرادی تاثیرگذار است. براین اساس ابتدا باید دریچه‌گاز و متعلقات آن بررسی و در صورت نیاز این قطعات تعویض شوند تا دور موتور تثبیت و مشکل خودرو برطرف شود.
4- از دیگر سیستم‌های مهم در زمینه راه‌اندازی موتور درون‌سوز بنزینی، سیستم جرقه‌زنی است و اگر متعلقات این سیستم با اشکال مواجه شده باشد، قدرت جرقه‌زنی کاهش می‌یابد و سبب ایجاد مشکلاتی همچون نوسان در دورموتور می‌شود. در این حالت باید نخستین قطعه این سیستم که همان شمع است، مورد بررسی قرار گیرد و با در نظر گرفتن استفاده خودرو شما از دو نوع سوخت متفاوت، شمع‌های موتور خودرو شما می‌توانند با اختلال مواجه شده باشند و به‌درستی عمل نکنند. بنابراین لازم است شمع‌های موتور نیز تعویض شوند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =

آخرین اخبار

بین الملل